Можна добре чути, проте погано слухати. Ваше вухо стимулює ваш мозок. Чи знаєте ви, що для правильного функціонування вашому мозку потрібна головним чином стимуляція? Чи знаєте ви, що понад 80% даної стимуляції виходить з вашого вуха? Перебуваєте ви у стані неспання чи сну, ваше вухо не перестає відправляти стимули вашому мозку. Починаючи з 4-го місяця вагітності, вухо зародка є першим повністю працездатним органом. А також вухо слугує не лише для сприймання звуку, але і визначає вашу рівновагу, ритм, координацію. Закрийте собі одне вухо під час ходіння, і ви побачите, що помітно втрачаєте рівновагу. Коли слухання порушене, то слухова система, що являє собою потужний сенсорний інтегратор, працює неефективно. Це порушення може дуже сильно відобразитись на вашому особистісному розвитку і самопочутті. Працюючи над передачею і аналізом звуку, Метод TOMATIS® допомагає вам добре стимулювати мозок.

     Принцип дії методу TOMATIS® – сенсорна звукова стимуляція. Звук передається двома шляхами: шляхом кісткової провідності, яка викликана вібрацією у верхній частині черепа, і шляхом повітряної провідності, при якій звукові коливання передаються через зовнішнє вухо. Звукові сигнали, що використовуються в наших пристроях пройшли попередню обробку в лабораторії з накладенням ефекту “Томатіса”, тому вони стимулюють активність всього внутрішнього вуха цілком, в тому числі тих його частин, які впливають на слухові і моторні функції. Звук передається спочатку на барабанну перетинку, а потім завдяки кістковій провідності стимулює рефлекс скорочення-розслаблення м’язів стремінця і молоточка.

​   Цей ефект досягається в результаті перцептивного звукового контрасту (дворазового чергування частоти та інтенсивності звуку), який “дивує” вухо.

В результаті вібрації, що викликана звуковими коливаннями, ці м’язи, в свою чергу, надають руху завитці і вестибулярній мембрані середнього вуха. Зсередини завитка покрита волосовими клітинами, які перетворять звукову вібрацію в електричні імпульси. Ці імпульси надходять в ретикулярну формацію головного мозку, яка являє собою велику нейронну мережу, яка контролює загальний рівень активності мозку. Інакше кажучи, завитка і вестибулярна мембрана створюють нервові імпульси, що стимулюють головний мозок; в цьому випадку ми говоримо, що вони виконують функцію “зарядки кори головного мозку”.

Більш того, вестибулярна мембрана передає в мозок сигнали про самі незначні рухи тіла, тому безпосередньо впливає на почуття ритму і рівноваги. Тому так важливо, щоб цей сигнал був гармонійним і правильним. Це означає, що стимуляція слухового апарату повинна бути ефективною.

*Метод TOMATIS® є педагогічною програмою і не може трактуватися як медичне лікування чи метод медичної діагностики. Представлені на сайті матеріали мають виключно інформаційний характер і не можуть трактуватися як медичне консультування чи заміщувати його.  © TalksUp®, TOMATIS®, TOMATIS®+Logo є торгівельними марками і власністю компанії Тomatis Développement S.A. Їх використання або видозміна заборонена без прямого дозволу.